Зараз в ефірі
Хіти Non-Stop
 
0-9
Фото: flickr.com

Nelly

репер, автор пісень, актор

Неллі, Nelly (справжнє ім’я: Корнел Айрел Хейнс-молодший, Cornell Iral Haynes, Jr.) — американський репер, автор пісень та актор. Один з найбільш успішних виконавців нового тисячоліття.

Народився 2 листопада 1974 року в Остіні, Техас. Дебютний альбом «Country Grammar» вийшов в червні 2000 року. На території США було продано більше 10 мільйонів його копій, що піднесло платівку на 3 місце в історії хіп-хоп-музики, також «Country Grammar» є найбільш продаваним дебютним альбомом в історії. В 2001 році Nelly випустив спільний альбом «Free City» з групою St. Lunatics, завдяки його участі диск отримав платиновий сертифікат.

Реліз другої платівки репера «Nellyville» відбувся 2002 року і вона більше 3 місяців утримувала перші місця в усіх загальних і профільних чартах США. Головним хітом стала пісня «Hot in Herre», вона 2 місяці очолювала сингловий чарт, поки не була посунута іншим треком Неллі «Dilemma» (за участі Келлі Роуленд). За кожен з синглів репер отримав по Grammy: «Краще хіп-хоп виконання» за перший і «Кращий hip-hop/R'n'B-дует» за другий. Також «Nellyville» містив спільну пісню з Джастіном Тімберлейком «Work It».

У вересні 2004 року Неллі став першим хіп-хоп-виконавцем, що випустив одразу два альбоми в один день. «Suit», що містив ліричні пісні, дебютував на першій сходинці Billboard 200, а більш реп-оріентований «Sweat» посів друге місце. Таким чином, Неллі став першим артистом, що одночасно посідав дві перші позиції в цьому хіт-параді. 2007 року репер з’явився на альбомах R. Kelly, T.I. и Ашанті. Реліз же його власної платівки «Brass Knuckles» (2008) через проблеми з лейблом було затримано майже на рік, і, не зважаючи на присутність на ній таких відомих і поважних гостей, як Фергі, T.I., LL Cool J, Cнуп Догг, Ашер, Chuck D, Ейкон, Ашанті, Сіара, Фаррелл Вільямс та інші, вона стала найменш успішною в дискографії Неллі. Альбом «Nelly 5.0» повернув ім’я Неллі до Тор 10 чарту Billboard 200, але успіху перших чотирьох лонгплеїв повторити не зміг. 

Джерела:
uk.wikipedia.org